In het coalitieakkoord is aangekondigd dat de verhuurdersheffing per 1 januari 2023 wordt afgeschaft. Het kabinet gaat hierover in 2022 een wetsvoorstel aanbieden aan het parlement.
De bedoeling was eerst om dit gefaseerd te laten plaatsvinden in de komende 4 jaren tot en met 2025. Echter nu is besloten dat dit al vanaf 1 januari 2023 in één keer wordt afgeschaft. Dit heeft ook gevolgen voor de lopende renovatietrajecten waarvoor Regeling Vermindering Verhuurdersheffing (RVV) is aangevraagd.
Gevolgen afschaffing RVV
Wilt u een gerealiseerde investering voor lopende projecten nog aanmelden om in boekjaar 2022 nog een vermindering op de verhuurderheffing te krijgen? Dan moet RVO de investeringsverklaring voor 1 oktober 2022 afgeven. U moet dan wel vóór 5 augustus 2022 een gerealiseerde investering bij RVO gereed melden en deze moet voldoet aan alle voorwaarden. Alleen dan ontvangt u de definitieve investeringsverklaring voor 1 oktober 2022. Bij het gereed melden hoort ook een bewijs dat de gerealiseerde investering voor 3 of meer labelstappen heeft gezorgd en dat het ook daadwerkelijk gerealiseerd is. Ga voor meer informatie naar de website van RVO.
Bron: RVO
Meer informatie
Wilt u meer informatie over wat de afschaffing van de verhuurdersheffing voor de Regeling Vermindering Verhuurderheffing voor u betekent? Neem dan contact met ons op.